Victoria Łódź - strona oficjalna

Strona klubowa
  • Strona jest w trakcie przebudowy. Nowa odsłona WKRÓTCE!
  •        

Logowanie

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 2 gości

dzisiaj: 51, wczoraj: 211
ogółem: 3 108 545

statystyki szczegółowe

Historia Klubu

 

Historia Klubu oraz Tradycja Nazwy "Victoria" w Łodzi


Nazwa „Victoria”  po raz pierwszy pojawia się na mapie łódzkiego sportu już  w jego pionierskich czasach. Andrzej Bogusz w książce „Dawna Łódź Sportowa” wymienia Lodzer Fussballklub (Łódzki Klub Piłkarski) „Victoria” jako czternaste kolejno powstałe stowarzyszenie zajmujące się działalnością sportową. Klub został założony w styczniu 1908 przez Bertholda Hornbergera, Oskara Muellera i Gustawa Milnikela. Statut klubu (w zasobach i do wglądu na stronie internetowej Archiwum Państwowego w Łodzi – www.lodz.ap.gov.pl/pilka.html) został zatwierdzony 23 marca 1908 roku.

 

Przewidywał istnienie dwóch sekcji: gimnastycznej oraz piłkarskiej. Lokal klubu mieścił się przy ulicy Długiej (obecnie Gdańska), natomiast boisko piłkarsko-gimnastyczne znajdowało się przy ul. Wólczańskiej 113/115 (tam, gdzie obecnie znajduje się remiza strażacka). Członkowie klubu wywodzili się z warstw mieszczańskich i robotniczych pochodzenia niemieckiego. „Victoria” brała udział w rozgrywkach o mistrzostwo Łodzi (Puchar Smitha i Gilchrista) od momentu ich ustanowienia w 1910 roku. W 1912 roku drużyna piłkarska odnosi swój największy sukces, zajmując drugie miejsce w tych mistrzostwach, ulegając jedynie ekipie Łódzkiego Klubu Sportowego. W pokonanym polu pozostawiła takie kluby, jak Lodzer Sport- und Turnverein (późniejszy ŁTSG – Łódzkie Towarzystwo Sportowo-Gimnastyczne), TV Kraft (pierwszy, nieoficjalny Mistrz Łódzi z 1910 roku), Newcastle Łódź (klub stworzony przez pracujących wówczas w Łodzi Anglików), Touring Club, TMRF Widzew oraz SS Union. W edycjach lat 1910, 1911 i 1913 Victoria regularnie zajmuje miejsce tuż za podium. Warto wspomnieć, że to najprawdopodobniej „Victoria” była pierwszym przeciwnikiem największych obecnie łódzkich klubów: dnia 6 czerwca 1909 roku ŁKS w meczu towarzyskim uległ „Victorii” 1:6, natomiast Towarzystwo Miłośników Ruchu Fizycznego (TMRF) w Widzewie, które dla niektórych jest protoplastą Robotniczego Towarzystwa Sportowego „Widzew” w dniu 2 czerwca 1911 roku ponosi porażkę w stosunku 0:1. W latach 1913-14 zarząd klubu tworzyli: Willy Piechler – prezes, Edward Hube – wiceprezes, Willy Lichmaniak – sekretarz, Paul Petschke – skarbnik, Hugo Rzejak – kapitan i Józef Rzejak – członek. W tym okresie klub liczył 68 członków. Adresem klubu była ulica Targowa 51 (niedaleko Placu Zwycięstwa). W momencie wybuchu I Wojny Światowej działalność klubu została zawieszona. Po odzyskaniu niepodległości przez Polskę klub nie wznowił działalności. W dwudziestoleciu międzywojennym nazwa „Victoria” nie pojawia się już na mapie łódzkiego sportu.

W sierpniu 1946 roku w łódzkich gazetach można było przeczytać o powstaniu nowego Robotniczego Klubu Sportowego "Victoria", powołanego przy Państwowych Zakładach Włókienniczych nr 8  (dawniej R. Biedermann), składającego się z następujących sekcji: piłkarskiej, bokserskiej, pływackiej oraz lekkoatletycznej. Bokserzy rywalizowali w klasie "B", walcząc m. in. z takimi zespołami, jak "I.K. Poznański" (porażki 6:10 i 3:13), "Filmowiec" (remis 8:8) czy "Arko" (zwycięstwo walkowerem 16:0). Piłkarze natomiast grali towarzysko, pierwsze swoje mecze grając w Warszawie na zlocie ZWM, pokonując juniorów "Polonii" Warszawa 3:1 oraz drużynę "przy Państwowej Fabryce Obrabiarek im. Strzelczyka" 2:1. W Łodzi piłkarze z reguły w roku 1946 wygrywali swoje mecze, m. in. dwukrotnie pokonując ekipę "I. K. Poznański" (4:3 i 5:3), "Skrę Bałuty" (3:1), DKS (prawdopodobnie Dziewiarski K.S. - przyp. aut. 2:1), K.S. "Elektrownię" 5:0 po zaledwie 30 minutach gry. W gazetach zachowało się kilka nazwisk zawodników: skutecznych napastników: Karasiewicza, Ratyńskiego i Różyckiego oraz Nowickiego, Szydzisza czy Wasiaka.

 

Po II Wojnie Światowej, w nowej sytuacji politycznej, kluby sportowe musiały się zmierzyć z nową rzeczywistością. Kluby zostały przyporządkowane poszczególnym „pionom”, co niekiedy wymuszało zmianę nazw i niekiedy barw, np. „Wisła” Kraków stała się „Gwardią” i „poszła na garnuszek” Milicji Obywatelskiej. Warszawska „Legia” stała się CWKS-em, w stolicy powstała także kolejna milicyjna „siła” – Gwardia. W Łodzi ŁKS stał się „Włókniarzem”. W 1949 roku połączono trzy kluby: ZKS „Włókniarz” (powstał w 1947), Dziewiarski Klub Sportowy (zał. 1945) oraz ŁKS i utworzono Klub Sportowy „Włókniarz” Łódź. W 1956 roku klub się dzieli. ŁKS i Dziewiarski Klub Sportowy wychodzą ze wspólnej struktury. To, co pozostało tworzy nowy, Włókienniczy Klub Sportowy „Victoria”. Klub posiada sekcje: gier sportowych, lekkoatletyczną, kolarską, tenisa stołowego, pływacką, piłkarską, szachową, rugby, szermierczą oraz łyżwiarstwa figurowego. W marcu 1957 roku po wygranym barażu z drużyną "ZWAT" Łódź (6:0), piłkarze "Victorii" biorą udział w rozgrywkach II grupy klasy "A". Zajmują w niej ostatnie, dwunaste miejsce i tym samym zaznają goryczy porażki. W 1958 roku dochodzi do skutku kolejna fuzja: „Victoria” łączy się z K.S. „Orion” oraz (ponownie) z Dziewiarskim K.S. i powstaje (ponownie) K.S. „Włókniarz”.

 

W 1990 roku, jak podaje w krótkiej wzmiance „Księga Pamiątkowa z okazji 80-lecia łódzkiego OZPN”, powstaje Klub Piłkarski (?) „Victoria”. Działalność w latach 1990-1993 nie jest nam znana. Niewyjaśniona jest także droga Klubu do fuzji z "Włókniarzem". Najprawdopodobniejszym elementem "układanki" jest wyodrębnienie się sekcji piłkarskiej z wielosekcyjnego "Włókniarza" w celu zwiększenia szans na znalezienie sponsora, ponieważ w nowej sytuacji politycznej oraz ekonomicznej dotychczasowy mecenas tego klubu, Zakłady Przemysłu Bawełnianego "Uniontex", przestał go wspierać finansowo. Rola bezpośrednio nas interesującego, drugiego elementu - "Victorii" pozostaje tajemnicą. Wiemy, że sezon 1992/93 w IV lidze rozpoczął "Włókniarz", natomiast relacje świadków wskazują na fakt zaistnienia fuzji z "Victorią" w trakcie (?), bądź zaraz po zakończeniu tego sezonu, m. in. baraże o wejście do III ligi (z RKS-em Radomsko, przegrane 0:1 i 0:1), są już liczone "na konto" "Victorii-Włókniarza". Znana jest nam data powstania klubu o nazwie "Victoria-Włókniarz" - 26 kwietnia 1993 roku (na podstawie wyciągu z rejestru REGON).

 

Od sezonu 1993/94 do 1995/96 klub pod nazwą Klub Piłkarski „Victoria – Włókniarz” (niektóre źródła podają samą nazwę "Victoria", jednakże okoliczności wymienności tych nazw pozostają niejasne) bierze udział w rozgrywkach czwartej ligi. W 1994 roku piłkarze zdobyli Wojewódzki Puchar Polski, pokonując w finałowym meczu rezerwy ŁKS 3:1. Premierowy (i jak na razie ostatni) mecz PP na szczeblu centralnym z Mazovią Rawa Maz. zakończył się porażką 0:3. Na koniec sezonu 1995/96 „Victoria” spada z czwartej ligi. Degradacja oznacza również koniec fuzji oraz współpracy "Victorii" i "Włókniarza". "Włókniarz" pozostaje na obiektach przy ul. Milionowej, natomiast "Victoria" rozpoczyna szukanie nowej siedziby. W tym momencie powstaje kolejny rozdział w historii Klubu.

 

Dnia 12 grudnia 1996 roku zgromadzeni wokół Klubu działacze (w większości rodzice trenujących zawodników) wybrali jego pierwsze władze w składzie: Grzegorz Hynek - Prezes, Janusz Matusiak - Wiceprezes ds. organizacyjnych, Zdzisław Cieślarczyk, Paweł Ciszewski i Paweł Mielczarek - Członkowie Zarządu. W skład Komisji Rewizyjnej weszli: Ireneusz Teśluk - Przewodniczący oraz Barbara Michalak i Grażyna Skowron, Janusz Jaworski – Członkowie Komisji. 
 

Kiedy władze zostały wybrane, Zarząd zatwierdził barwy klubowe i logo na sprzęcie sportowym. Kolejnym posunięciem było wynajęcie boiska przy ul. Wólczańskiej 248 od Politechniki Łódzkiej oraz pawilonu od ZPB "Eskimo", a następnie zgłoszenie drużyn Victorii do rozgrywek ŁZPN. Niestety rok później wszyscy wybrani członkowie zarządu z wyjątkiem prezesa zaprzestali działania w Klubie, ponieważ codzienna działalność w "Victorii" uświadomiła im ogrom prac do wykonania. Od tego momentu pozbawieni dotacji, w pełni optymizmu, świadomi dużej skali problemu przystąpiono do prac adaptacyjnych wspólnymi siłami Prezesa, trenerów oraz zawodników. Urząd Dzielnicowy przeznaczył spore środki na sprzęt, dzięki któremu udało się stworzyć podwaliny przyszłej płyty boiska. W 1997 roku wykonano szereg prac remontowych na boisku: wkopano bramki, wykonano dwie bramki przenośne, naprawiano zdewastowane ogrodzenie. Boisko zaczęło tętnić życiem, utworzono siedem grup treningowych. Do momentu dopuszczenia boiska do rozgrywek, "Victoria" korzystała z gościnności Rudzkiego Klubu Sportowego.
 
W czerwcu 1997 roku Łódzki Okręgowy Związek Piłki Nożnej po długim oczekiwaniu zweryfikował boisko i tym samym drużyny "Victorii" mogły jesienią przystąpić do rozgrywek mistrzowskich. Klub pozbawiony jakiegokolwiek wsparcia przystąpił do rozgrywek sezonu 1997/98. "Victoria" podjęła walkę z łódzkimi zespołami które powstały w innej epoce, które miały ustabilizowaną bazę i finanse, jak ŁKS, Widzew czy Start. Wiosną 1998 roku drużyny osiągały coraz lepsze wyniki, co spowodowało napływ coraz zdolniejszej młodzieży. Na wiosnę drużyny klubowe już nie ponosiły kompromitujących porażek, a piłkarze z rocznika 1984 ustanowili rekord Klubu wygrywając 9:1 z Rudzkim Klubem Sportowym 16 października 1998 roku.  
 
Dnia 1 października 1999 roku rozwiązano drużynę seniorów. Kolejny posunięciem było utworzenie zespołu trampkarzy urodzonych w latach 1988-1991.  
 
W 2000 roku nastąpiły duże zmiany: uporządkowano sprawy finansowe i organizacyjne, w Klubie działalność rozpoczęła sekcja piłki siatkowej dziewcząt. Jesienią drużyna z rocznika 1988 odniosła największe zwycięstwo w historii Victorii Łódź. Drużyna prowadzona przez Grzegorza Hynka pokonała Tornado Łódź 12:0. W klubie funkcjonowało pięć drużyn młodzieżowych nad, którymi opiekę sprawowali: Grzegorz Hynek - juniorzy, Krzysztof Foryński - rocznik 1985, Paweł Olchowik - rocznik 1987, Adam Grudziński - rocznik 1988, Sebastian Pachucy i Łukasz Morawiec - trampkarze.  
 
W dniu 16 października 2000 roku w związku z zaprzestaniem działalności oraz brakiem aktywności i zaangażowania dotychczasowego zarządu odbywa się Walne Zgromadzenie Członków które podejmuje decyzję o powołaniu nowego zarządu w składzie: Grzegorz Hynek - prezes, Stefan Łukszas - wiceprezes ds. organizacyjnych, Krzysztof Foryński - wiceprezes ds. sportowych, Zdzisław Bogusławski - wiceprezes ds. finansowych i Adam Grudziński - wiceprezes ds. administracyjno-prawnych. W skład komisji rewizyjnej weszli: Waldemar Wlazły - przewodniczący oraz Adrian Sokołowski i Paweł Olchowik - członkowie. Na walnym zgromadzeniu podjęto także uchwały o nadaniu nowego brzmienia statutowi oraz powołaniu sekcji piłki siatkowej dziewcząt. 
 
Zimą 2002 roku Paweł Olchowik przejął po Krzysztofie Foryńskim najzdolniejszą grupę młodzieżową w Klubie - rocznik 1988. W ciągu roku nowy trener zbudował solidny zespół, który wiosną 2003 roku w swojej klasie rozgrywkowej przegrał tylko jeden mecz z liderem - Krośniewianką Krośniewice. Zespół ten osiągnął największy jak na razie sukces w historii Klubu - awansował do bezpośredniego zaplecza ligi wojewódzkiej.  
 
W sezonie 2003/2004 utworzony został ponownie zespół seniorów. Wystartował on w B Klasie Seniorów i występuje w niej do dnia dzisiejszego. W połowie 2004 roku działalność sekcji piłki siatkowej zostaje zawieszona, ponieważ nie odnosiła ona znaczących sukcesów.  
 
Jesienią 2005 roku sekcja piłki siatkowej została reaktywowana, a jej trenerem został ponownie Grzegorz Hynek. W roku 2008 uchwałą Zarządu została ostatecznie rozwiązana.  
 
Członkowie klubu otwierają się również na nowe technologie. Po pierwszych wprawkach autorstwa Konrada Palusińskiego (pierwsza strona powstaje 28 czerwca 2004 – www.victorialodz.republika.pl alias www.victorialodz.prv.pl) oraz Krzysztofa Łukszasa, w 2007 roku z inicjatywy Łukasza Walczaka powstaje strona internetowa Klubu Piłkarskiego Victoria Łódź (www.victorialodz.pl.tl) a wiosną 2008 roku Bartosz Goździk tworzy oficjalne forum Victorii (http://www.victorialodzfans.fora.pl/). Zarówno strona (pod zmienioną nazwą www.victorialodz.futbolowo.pl ), jak i forum działają po dzień dzisiejszy i mają się dobrze.
 

Na Walnym Zgromadzeniu Członków, które odbyło się dnia 31 lipca 2008 roku dokonano wyboru nowych władz Stowarzyszenia. Z piastowanej funkcji odszedł dotychczasowy prezes - Grzegorz Hynek. Nowym prezesem został działacz klubu - Łukasz Walczak. W skład prezydium weszli także Adam Radecki oraz Bartosz Goździk. Do Komisji Rewizyjnej zgromadzeni wybrali Adama Kędzierskiego (Przewodniczący Komisji Rewizyjnej) oraz członków: Dominika Fijałkowskiego, Wojciecha Matyńkę i Damiana Damasa. Wraz z nowymi władzami w Victorii zaczęła się nowa era. Zarząd czyni wszystko by poprawić sytuację w klubie. Od momentu powołania nowych władz zaszły w nich kosmetyczne zmiany: w zarządzie Adama Radeckiego zastąpił Maciej Witkowski (zastąpiony w sierpniu 2012 r. przez Piotra Plucińskiego), natomiast skład Komisji Rewizyjnej po ustąpieniu Damiana Damasa i Wojciecha Matyńki uzupełnił Robert Jaros.

Wraz z początkiem września 2009 roku właściciel posesji położonej na ul. Wólczańskiej 248 wypowiedział Klubowi umowę dzierżawy ze skutkiem natychmiastowym, co spowodowało gorączkowe poszukiwania obiektu zastępczego. Po rozegraniu rundy jesiennej w Ksawerowie, Victoria od wiosny 2010 do kwietnia 2014 korzystała z obiektów Chojeńskiego Klubu Sportowego. Dnia 23 kwietnia 2014 natomiast, objęła w zarządzanie Stadion na Stokach, położony przy ul. Potokowej 12.

Dnia 23 września 2014 roku Klub powołał do życia Akademię Sportową Stoki, mającą być naturalnym zapleczem kadr dla pierwszej drużyny, występującą od tej pory pod nazwą Victoria Stoki (Łódź). Pierwszym zaangażowanym trenerem został były zawodnik Klubu, Adam Gołaszewski. Zmienił się również skład Zarządu oraz Komisji Rewizyjnej. W skład Zarządu weszli Łukasz Walczak, Bartosz Goździk i Maciej Witkowski, natomiast Komisję Rewizyjną stanowią: Anita Walczak, Roksana Owczarek i Piotr Pluciński.

W sezonie 2015/16 Victoria po raz pierwszy od kilku sezonów wystawiła drużynę młodzieżową (E2 Orlik) pod kierownictwem trenera Adama Gołaszewskiego.

Największe sukcesy:

Wicemistrzostwo Łodzi (1912) jako LFC Victoria Łódź, trzykrotnie czwarte miejsce (1910,1911 i 1913)

Mecze barażowe o awans do III ligi (po sezonie 1992/93) z RKS Radomsko (wyniki - 0:1, 0:1) podczas fuzji pod nazwą Victoria-Włókniarz

Czwarte miejsce w IV lidze (1994) podczas fuzji pod nazwą Victoria-Włókniarz

Wojewódzki Puchar Polski (1994) podczas fuzji pod nazwą Victoria-Włókniarz

Runda wstępna Pucharu Polski na szczeblu centralnym w sezonie 1994/95:

26.6.1994 (godz.11) Mazovia Rawa Maz. – Victoria 3:0 (1:0)

SKŁAD: ? Grzelak - ? Górski, Paweł  Mielczarek, Krzysztof (?) Czajka, Zdzisław Różycki – Radosław Szymański, ? Czarnecki, Zbigniew Nowacki (Krzysztof Dudkiewicz), Andrzej Skupiński – Dariusz Graczyk, ? Urbaniak (Wojciech (?) Faryński).

TRENER: Wiesław Nabiałek.

Trzy sezony w w IV lidze i zdobytych 86 punktów:

1993/94: 4. Victoria Łódź 30 42 70-25
1994/95:  9. Victoria Łódź 30 30 46-54
1995/96: 15. Victoria Łódź 30 14 23-105 (spadek)

ZNANI W VICTORII ŁÓDŹ:

Działacze i Trenerzy:

Wiesław Hereziński (członek sztabu trenerskiego w IV lidze)
Leszek Kwaśniewicz (w Victorii trener drużyny seniorów, wcześniej zawodnik - bramkarz Lechii Gdańsk, ŁKS Łódź, młodzieżowy reprezentant Polski, trener kilku drużyn w województwie łódzkim m.in. Bakpolu Gomunice, Sokoła Aleksandrów Ł., Włókniarza Zgierz, SMS Łódź)
Janusz Matusiak (w Victorii wiceprezes ds. organizacyjnych, później m.in. działacz UKS SMS Łódź , obecnie wiceprezes PZPN)
Andrzej Możejko (wcześniej zawodnik Widzewa Łódź, w Victorii trener drużyny seniorów)
Wiesław Nabiałek (w Victorii trener czwartoligowej drużyny seniorów, wcześniej Mistrz Polski juniorów w barwach ŁKS, później trener m.in. Mazovii Rawa Maz., MKP Boruta Zgierz) 
Adrian Sokołowski (w Victorii trener drużyn młodzieżowych, później ta sama funkcja w Łodziance i Widzewie Łódź)
Mirosław Westfal (członek sztabu trenerskiego w IV lidze)
 

Piłkarze:

Radosław Kowalczyk (87 meczów w ekstraklasie, 14 goli, reprezentant Polski w kategorii U-21, w Victorii przebywał na wypożyczeniu z Widzewa Łódź)

Mecze w reprezentacji U-21:

  1. 29.11.1994 Caceras HISZPANIA 0:1 (0:0) (1-45 min.)
  2. 14.03.1995 Skarżysko Kamienna LITWA 3:0 (0:0) (od 72 min.)
  3. 28.03.1995 Bukareszt RUMUNIA (eME) 2:1 (0:1) (od 77 min.)
  4. 25.04.1995 Chorzów IZRAEL (eME) 1:0 (1:0) (cały mecz)

http://pl.wikipedia.org/wiki/Rados%C5%82aw_Kowalczyk

 

http://www.90minut.pl/kariera.php?id=959

Jakub Skrzypiec (4 mecze w ekstraklasie, w Victorii rezerwowy "nieodkryty" bramkarz)

http://pl.wikipedia.org/wiki/Jakub_Skrzypiec

http://www.90minut.pl/kariera.php?id=3754

Konrad Bagiński (ur. 1988, Sokół Aleksandrów Łódzki - poziom III ligi polskiej)

Kamil Kopera (ur. 1988, Zawisza Rzgów - poziom III ligi polskiej)
Kamil Pietraszewski (ur. 1985, Orzeł Łódź, Włókniarz Pabianice oraz Victoria Rąbień - poziom V ligi polskiej)  
Jakub Szablewski (ur. 1987, KKS Koluszki oraz Górnik Łęczyca - poziom IV ligi polskiej)
Łukasz Witczak (ur. 1983, zawodnik futsalu na poziomie ekstraklasy w Borucie Zgierz)

 

BIBLIOGRAFIA:

Bogusz Andrzej, "Dawna Łódź Sportowa 1824-1945", Wydawnictwo Muzeum Miasta Łodzi, Łódź 2007 (informacje o Lodzer Fussball Club "Victoria" - str. 59-60)

Bogusz Andrzej "Fabryczne Kluby Sportowe Łodzi", Wydawnictwo Muzeum Sportu i Turystyki, Łódź 1993 (informacje o "Victorii" w latach 50-tych XX w. - str. 83)

Gowarzewski Andrzej (red.) "Encyklopedia Piłkarska FUJI - Rocznik 93-94 (tom 7)", Wydawnictwo GiA, Katowice 1993 (tabela IV ligi sezonu 1992/93 z Włókniarzem Łódź jako zwycięzcą z prawem do baraży z RKS Radomsko - str. 93)

Gowarzewski Andrzej (red.) "Encyklopedia Piłkarska FUJI - Rocznik 94-95 (tom 11)", Wydawnictwo GiA, Katowice 1994 (tabela IV ligi sezonu 1993/94 z Victorią Łódź - str. 86)

Gowarzewski Andrzej (red.) "Encyklopedia Piłkarska FUJI - Rocznik 95-96 (tom 15)", Wydawnictwo GiA, Katowice 1995 (tabela IV ligi sezonu 1994/95 z Victorią Łódź - str. 94 oraz wynik meczu Pucharu Polski szczebla centralnego - str. 95)

Gowarzewski Andrzej (red.) "Encyklopedia Piłkarska FUJI - Rocznik 96-97 (tom 17)", Wydawnictwo GiA, Katowice 1996 (tebela IV ligi sezonu 1995/96 z Victorią Łódź - str. 87)

CZASOPISMA:

Alfabetyczny Album Ligowy "Piłki Nożnej" - biogram Radosława Kowalczyka z zaznaczeniem występów w Victorii Łódź.

"Piłka Nożna" z początku 1993 roku - "Skarb Kibica" drugiej ligi z informacją o przejściu Andrzeja Skupińskiego z Włókniarza Pabianice do Victorii Łódź.

(Precyzyjniejsze dane podam, jak odnajdę powyższe egzemplarze w swoim archiwum)

RELACJE:

Armacki Krzysztof oraz
Armacki Przemysław (kolekcjonerzy - kibice, tabele, część wyników z dziejów czwartoligowych i klasy "A", skład - same nazwiska - z jedynego meczu Pucharu Polski na szczeblu centralnym, wycinki z gazet od 1946 roku począwszy)
Hynek Grzegorz (były prezes Klubu - relacja uzyskana pośrednio - część historii Klubu od 1996 do 2008 roku)
Jaros Robert (były zawodnik Klubu, część imion i nazwiska z meczu PP oraz dane zawodników czwartoligowych i "A"-klasowych)
Krześniak Sławomir (były zawodnik Klubu, część imion i nazwiska zawodników z meczu PP)
Łukszas Krzysztof (były zawodnik i działacz Klubu, historia Klubu przed 1996 rokiem)
Łukszas Stefan (były działacz Klubu - wiceprezes, j.w.)
Michalak Michał (były zawodnik Klubu - wycinki gazetowe z wynikami i tabelami z okresu gry w Klasie "A")
Mruszczyk Andrzej (były działacz Klubu w czasach "czwartoligowych", historia Klubu przed 1996 rokiem)
Walczak Łukasz ("i wszystko jasne" ;) , m. in. zdjęcia drużynowe z minionych sezonów)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Najbliższe spotkanie

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Reklama

Wyniki

Mecze sparingowe