Z Nerem nie "czy", ale "ile"?

• autor: numer_13, 2014-10-24 12:00

Pięć meczów, zero punktów, jedna zdobyta bramka i aż czterdzieści jeden straconych - to dorobek Neru Łódzkiego w tym sezonie. Sucha statystyka sugeruje rozmyślanie o rozmiarach zwycięstwa, ale piłka nożna słusznie uważana jest za okrutną dyscyplinę, gdzie punkty dostaje się za to, co wpadnie, a nie za walory artystyczne.

Po czwartkowych zajęciach trener naszego zespołu - Tadeusz Świech - podał kadrę meczową na spotkanie z łódzkim Nerem, które odbędzie się w niedziele (26.10) o godzinie 13.00. Zbiórka dla zawodników zaplanowana jest godzinę wcześniej.

Kadra meczowa:
1.Benka, 4.Pluciński, 5.Kałka, 8.Franc, 9.Hajkowski, 10.Fijałkowski, 11.Woźniakowski, 13.Lisowski, 14.Karasiński, 21.Łągiewczyk, 23.Goździk, 26.Kostecki, 28.Karłat, 29.Litkowski, 33.Wolniak, 39.Walczak

W bieżącym sezonie Ner dokonał rzeczy do tej pory niemożliwej - mianowicie zdołał wystawić dwie drużyny na tym samym poziomie ligowym. Ner Łódzki, grający w grupie pierwszej to w rzeczywistości kadra "B" tego klubu, mocniejszy skład rywalizuje w grupie drugiej, uznawanej powszechnie za słabszą od naszej.

Historia meczów z Nerem Łódzkim obejmuje sześć spotkań, do tego można jeszcze dodać spotkania z protoplastami tego klubu, czyli Nerem Łaskowice oraz Łaskowiczanką. Pierwsze zanotowane starcia nastąpiły w sezonie 1997/98 w klasie A, z Łaskowiczanką. Z tą marką Victoria mierzyła się czterokrotnie, zawsze w klasie A, niestety znamy tylko jeden wynik z tego okresu, Victoria w sezonie 1998/99 u siebie pokonała gości 3:1. Z Nerem Łaskowice rywalizowaliśmy w sezonie 2007/08: u siebie przegraliśmy 0:4, na wyjeździe, grając "gołą jedenastką" wygraliśmy 3:2. Wreszcie, historia spotkań z Nerem "współczesnym" zamyka się w sześciu starciach, z których trzykrotnie zwycięsko wychodziła Victoria, tyle samo sukcesów zanotowali "rzeczni".

W tym sezonie, jak już wspomniano, cała "para" poszła ku rywalizacji w grupie drugiej. Kadra "B" grająca w naszej grupie zanotowała kilka przykrych porażek, m. in. 1:12 z Hetmanem Łódź, 0:11 z Victorią Rąbień, 0:8 z Kolejarzem Łódź czy 0:6 z naszym ubiegłotygodniowym rywalem - MKS-em 2000 II Tuszyn. Wygląda na to, że zadanie stojące przed Victorią Stoki jest proste, ale pamiętajmy - przeciwników na ten mecz wyprowadzi najprawdopodobniej były długoletni zawodnik Victorii - Krzysztof Łukszas, który każdy mecz z Victorią traktuje jak "Old Firm Derby", a Ner zazwyczaj najlepsze mecze rozgrywa właśnie z nami.

Audaces fortuna iuvat - Śmiałym szczęście sprzyja, tak więc żeby zakończyć optymistycznie, podam kilka rekordów z historii Victorii: najwyższym odnotowanym do tej pory zwycięstwem jest 12:0 w Pucharze Polski z LKS-em Byszewy. W lidze największe lanie sprawiliśmy dwukrotnie Hetmanowi Łódź, pokonując go 9:0. W jednym z tych meczów aż siedem goli zdobył jeden zawodnik - Robert Jaros. W niedzielę nasi zawodnicy staną przed niepowtarzalną szansą zmierzenia się z tymi rekordami. Czy im się uda? Potencjał mają, muszą go "tylko" pokazać i zastosować!